מחסנים להשכרה במרכז

מחסנים להשכרה במרכז

הביקוש למחסנים להשכרה במרכז גואה בשנים האחרונות, ואזורים שלמים הופכים בהדרגה לאזורי לוגיסטיקה. כך לדוגמא, אזור חבל מודיעין הפך לביתם של חברות כמו טבע, קרביץ, ח.ג. סחר (מבוא חורון) ועוד רבות נוספות, שמיקמו את מרכזי ההפצה שלהן באזור. הסיבה העיקרית לכך היא זמינות של קרקעות איכותיות לבניית שטחי אחסנה ותעשיה ונגישות טובה.

בעוד שבעבר שטחי לוגיסטיקה ואחסון היו ממוקמים בחולון, פתח תקווה ותל אביב, הרי שהיום ישנן דרישות חדשות: גובה התקרה המבוקש הוא 12 מטר ומעלה, נדרש עומס רצפה גדול, ונדרשת רחבת פריקה וטעינה למשאיות גדולות של 40 פיט. אזורי התעשייה הוותיקים מתקשים לספק נכסים כאלה, ועל כן הנהירה לאזורים חדשים, בהם ניתן לבנות מבנה tailor made עבור לקוח, עם כל המאפיינים הייחודיים ללקוח.

מחירי הארנונה לצד השאיפה לחיסכון בעלויות, דוחפים אף הם לדרישה לתקרה גבוהה, החוסכת קרקע ומוזילה עלויות ארנונה.

כמו כן, קיימת דרישה לנגישות טובה ואזורים הממוקמים בסמוך לצירי תנועה ראשיים ולכביש 6 נהנים מביקושים למרכזים לוגיסטיים המשמשים כמרכזי הפצה.

מחירי המחסנים להשכרה במרכז עומדים על סביבת מחיר של 30-45 ₪ למ”ר, תלוי בטיב המבנה, במיקומו (ככל שקרוב יותר לתל אביב יהיה יותר יקר בדר”כ) וכו’. מבנים חדשים עם תקרה גבוהה, רחבת פריקה וטעינה מספקת ונגישות טובה, יכולים להגיע עד ל – 45 ₪ למ”ר.

חברתנו משווקת מתחם לוגיסטי של 30 אלף מ”ר באזור הר טוב. במתחם יהיו שטחי אחסון ותעשיה בגובה של 14 מטר, 10 מטר ו – 6 מטר, וניתן לבחור בשטח המתאים. לקוחות רבים יעדיפו גובה תקרה סביר של 6 מטר, אם הם צריכים למזג את השטח ואין להם צורך בתקרה גבוהה במיוחד, לעומת לקוחות שיהיו מעוניינים במבנה גבוה.

אזור הר טוב ממוקם בסמוך לכביש 1 ולצירי תנועה ראשיים, הארנונה בו אינה גבוהה (כ – 90 ₪ למ”ר לשנה) וניתן למצוא בו שטחים איכותיים לעבודה.

אנו צופים שהביקוש למחסנים להשכרה במרכז יילך ויגבר, עם התגברות המסחר האינטרנטי וכניסת חברות בינלאומיות לישראל. כבר היום ניתן לראות עליה תלולה במחירי הקרקעות ללוגיסטיקה במרכז הארץ.

אזור נוסף בו ניתן למצוא מחסנים להשכרה במרכז, הוא שוהם. בשוהם יש מספר פרויקטים איכותיים, המשלבים אחסנה ומשרדים, והמחירים סבירים.

יצירת

קשר