משרדים להשכרה בבני ברק

משרדים להשכרה בבני ברק

בני ברק מרכזת בשנים האחרונות היקף גדול של משרדים ומהווה אלטרנטיבה ראויה לשוק המשרדים בתל אביב ובמתחם הבורסה. את המתחם "פתחה" קבוצת ב.ס.ר בשנת 2005 עם הקמתם של מגדלי ב.ס.ר 1 ו – 2, ובתמיכת עיריית בני ברק ובעידודה הוכשר אזור התעשייה הישן והפך למתחם משרדים משגשג בתוך פחות מ – 15 שנה. שוק המשרדים להשכרה בבני ברק כולל את מגדלי קבוצות הרכישה כדוגמת בסר 1 – 4, כאשר בסר 3 ובסר 4 חדשים יחסית, את מגדל צ'מפיון של קבוצת אלייד, מגדל V-TOWER וקונקורד, בית נועה ומגדל בר כוכבא, ובקרוב את מגדל הכשרת היישוב, A-TOWER וכן פרויקטים נוספים הנבנים בימים אלו על רחוב ששת הימים.

המתחם מכונה גם “מתחם בסר”. מתחם המשרדים להשכרה בבני ברק גדל בשנים האחרונות ולמעשה הוא משתרע מציר ז’בוטינסקי (מגדל הכשרת היישוב) ועד לציר רחוב ששת הימים. המתחם כולו עתיד ליהנות מנגישות טובה לרכבת הקלה על ציר ז’בוטינסקי, מה שלהערכתנו יגדיל את הביקושים למשרדים באזור.

נקודת חוזקה חשובה שיש למתחם, היא במגוון המשרדים שבו: החל ממשרדים בבניינים הקטנים והוותיקים במחירים של 55-65 ₪ למ”ר כולל התאמות, ועד למשרדים להשכרה במחירים של75-85 ₪ למ”ר כולל התאמות במגדלים המודרניים. כמובן שיחס הברוטו נטו כמו גם דמי הניהול גבוהים יותר במגדלים.

ללקוחות וחברות המחפשים משרדים להשכרה בבני ברק בהיקף גדול, יש אופציות מצומצמות יחסית מבחינת המגדלים, אך האופציות הקיימות איכותיות ביותר ומהוות חלופה ראויה בהחלט למגדלי המשרדים המפוארים של ת”א ורמת גן. יחד עם זאת, למחפשים משרדים להשכרה בהיקף של עשרות ומאות מ”ר יש מגוון כמעט אינסופי במתחם, היות ומרבית המגדלים נבנו כקבוצות רכישה ויזמיות, ובכל מגדל מספר רב של בעלים, ועל כן המגוון רב.

כמו כן, יש כיום מספר מתחמים של חדרי משרד איכותיים במגדלים, ללקוחות המבקשים חדר שקט שלא במתחם חללים משותפים. ניתן לשכור חדרים או לרכשם. מחירי המכירה של חדרי משרד במגדלים במתחם בסר נעים סביב ה – 18 אלף ₪ למ”ר וצפונה, תלוי במגדל ובמיקום החדר במתחם.

יש כיום היצע איכותי של משרדים לרכישה ולהשכרה בבני ברק, ואנו נשמח לעמוד לרשותכם באיתור משרד להשכרה או לרכישה במתחם.

*גילוי נאות: חברתנו משווקת את מתחם הקומה ה – 19 במגדל בסר 2, להלן קישור לעמוד באתר שלנו: לחצו כאן

חברתנו בעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה בייעוץ, תיווך ושיווק נדלנדל”ן מסחרי ומניב. אם אתם מחפשים משרדים להשכרה בבני ברק, משרדים להשכרה בפתח תקווה, משרדים למכירה, משרדים למכירה בתל אביב, משרדים להשכרה בתל אביב, הצוות המנוסה שלנו יוכל לעזור לכם לאתר את המשרד המתאים ביותר לצרכים ולמטרות שלכם.

בני ברק: לוקיישן מנצח

ניתן לראות כי בעשור האחרון עיריית בני ברק משקיעה משאבים רבים בפיתוח האזור ותנופת הפיתוח ניכרת היטב. זאת ניתן לראות על ידי חברות גדולות אשר בוחרות למקם את המשרדים שלהן באזור (בנק לאומי, לאומי קארד ועוד).

משרדים להשכרה בני ברק: רק חברה מקצועית ומנוסה

אמנם השוק עמוס באפשרויות, וניתן כיום למצוא ברשת לא מעט אתרים שונים אשר מציעים היצע רחב של משרדים להשכרה. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי חיפוש המשרד מתאים על ידי גורם לא מקצועי שאינו מכיר את האזור  ובעלי הנכסים היטב, הינה טעות אשר יכולה לבזבז לכם זמן יקר ועלויות כספיות רבות.

באמצעות חברה אשר מתמחה בתחום, תהליך החיפוש ומציאת המשרד הופך להיות יעיל, מהיר ומדויק יותר. שירותיה של חברה מקצועית יחסכו לכם זמן רב, התעסקות מייגעת וארוכה, ומנגד, תדע כיצד להתאים עבורכם את המשרד המתאים ביותר, כזה שיענה באופן מלא על הצרכים והדרישות שלכם.

השכרת משרד בבני ברק: כל היתרונות

כל עסק אשר שואף להצליח חייב בראש ובראשונה מרחב עבודה נוח, מרווח, מצויד היטב ומודרני. מדובר בתנאים מהותיים וחשובים במיוחד אשר מאפשרים לעסק לתפקד על הצד היעיל והטוב ביותר, ולמעשה, הופכים אותו להרבה מעבר לעוד מקום עבודה.

משרד איכותי ומזמין מהווה חלון ראווה לכל דבר, ולמעשה מייצג את חזון ואופי העסק. לכן, בחירה של משרד הינה מהותית וקריטית במיוחד, כאשר רצוי וחשוב להשקיע משאבים רבים בחיפוש ובבחירה נכונה.

בשנים האחרונות, ניתן לראות שינוי מהותי בכל הקשור למרחבי עבודה, כאשר בעלי עסקים רבים אינם מוכנים להתפשר על פחות מהטוב ביותר וכמובן על פרמטרים חשובים כגון עיצוב, מיקום, מרווח, חנייה, גישה נוחה לתחבורה ציבורית ועוד.

כמו כן, ניתן לראות כי יותר ויותר בעלי עסקים ומשרדים מבינים  כי גישה לתחבורה ציבורית הינה מהותית מהסיבה הפשוטה שזמן עולה כסף, וכאשר עובדים מבזבזים זמן רב בחיפוש חנייה או על גישה לא נוחה לתחבורה או למשרד המשמעות היא עלויות כספיות שפשוט מתבזבזות.

מה צריך לבדוק לפני ההשכרה?

בראש ובראשונה, חשוב במיוחד לבצע בדיקה רחבה ומקיפה כי המיקום בו שוכרים את המשרד אכן אטרקטיבי. בדיקה זו ניתן לבצע באמצעות הקפדה על מספר קריטריונים מרכזיים כגון חנייה נוחה, קרבה לנתיבי תחבורה ציבורית ראשיים, נוכחות של עסקים נוספים באזור כגון משרדים נוספים, חברות גדולות, בתי קפה ומסעדות.

כיום, כאשר אנו נמצאים כשנתיים בערך מבוא הרכבת הקלה (ויש יאמרו שאנו אופטימיים), חשוב לבחון אם יש תחנת רכבת קלה ליד המשרד. הרכבת הקלה תהיה GAME CHANGER רציני בעוד מספר שנים.

משרדים להשכרה: מה חשוב לדעת?

  1. כאמור, חשוב לקחת בחשבון את העובדה כי ייתכן וחלק ניכר מעובדי המשרד יהיו עשויים להסתייע בתחבורה ציבורית. לכן, חשוב לוודא כי מיקום המשרד אכן קרוב לקווי תחבורה ציבורית, אוטובוסים, רכבת וכדומה.
  2. בתי קפה ומסעדות: מומלץ לבחור באזור בו קיימים בתי קפה ומסעדות. כידוע, הנושא של האוכל מהווה מרכיב מהותי וחשוב שרצוי לקחת בחשבון. אנשים, עובדים, לקוחות, ולמעשה כולם, אוהבים לעבוד ולהיות במקומות מוקפים במסעדות או רשתות מזון.

משרד נכון ימשוך עובדים איכותיים

ככל שתמצאו את המשרד המתאים והטוב ביותר, כזה שיענה באופן מלא על הצרכים והדרישות שלכם, ושיהיה מזמין, מרווח ונעים, כך למעשה תוכלו ליהנות מעובדים איכותיים יותר באופן משמעותי. אין בעל עסק אשר לא שואף לגייס עובדים איכותיים, כאלה שמגיעים לעבודה בכל יום מחדש עם חשק ורצון.

בחירת המשרד המתאים ביותר עבור העסק שלכם

חשוב לזכור כי בסופו של יום, הכל תלוי בכם. אתם בסוף עושים את הבחירה הסופית, ובוחרים אזור, מיקום ומשרד. בהתאם לכך, מומלץ וחשוב לראות כמה שיותר משרדים ואפשרויות, ולהחליט רק לאחר מחשבה וחישוב של כל היתרונות והחסרונות.

כמו כן, על מנת להפוך את תהליך החיפוש למדויק, מהיר ויעיל יותר, מומלץ לשכור את שירותיה של חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום. חברה כזו, בראש ובראשונה, מכירה את ההיצע הקיים באזור, ויודעת כיצד להתאים עבורכם את המשרד המתאים ביותר, שיענה באופן מושלם על הדרישות והתקציב שלכם.

נתונים מראים כי בעלי עסקים אשר נעזרו בשירותיה של חברה מקצועית חסכו זמן יקר, טרחה, עלויות כספיות ואף נחשפו למשרדים איכותיים אשר כנראה לא היו נחשפים אליהם ללא עזרה מקצועית. בנוסף, אנשי מקצוע מכירים לעומק ולרוחב את הנכסים הקיימים ואת בעלי הנכסים, ולכן יכולים להתאים לדייק את הבחירה.

יצירת

קשר